А випічкою тут і не пахло! Історія про ТзОВ «Лігос» і 112, 8 квадратні метри

Сума зловживань 1 296 000 ₴

Олег Гончарук, голова Івано-Франківської ОДА, приватизував шляхом викупу приміщення в центрі міста за безцінь, щоб продати його за 85 000$.

uploads/content/240/source/a-vypichkoyu-tut-i-ne-pakhlo-istoriya-pro-tzov-ligos-i-112-8-kvadratni-metry-190.jpg

В Івано-Франківську продовжується продаж об’єктів спільної власності територіальної громади міста та області. Не секрет, що нерухомість викуповують здебільшого «свої», причому найчастіше за безцінь. Про таку чергову багатоходівку ми хочемо розповісти нижче.

СУТЬ СПРАВИ:

Почалося все ще 7 травня 2014 року. Саме цього дня відбувся конкурс на право укладання договору оренди на нежитлове приміщення площею 112, 8 кв. м., розташованого за адресою вул. Гетьмана Мазепи, 89. Переможцем і єдиним учасником стало ТзОВ «Лігос», що спеціалізується на виробництві борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання. Засновником та генеральним директором підприємства тоді був Олег Гончарук, який в той час обіймав посаду депутата Івано-Франківської міської ради.

Після конкурсу, 23 травня того ж року, між ТзОВ «Лігос» та балансоутримувачем КП “ЄРЦ” було укладено договір оренди.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Договір оренди – перша і остання сторінки

Як бачите, в даному приміщенні мав бути розміщений фірмовий магазин з хлібобулочними та кондитерськими виробами вітчизняного промислового товаровиробника. В даному договорі оренди зазначається, що орендар забов’язується використовувати його за цільовим призначенням. Проте такий магазин на Мазепи, 89 так ніколи і не був відкритий...

 

Договір оренди - п. 4.3.2

 

До речі, сума щомісячної орендної плати становила 2775, 50 гривень. Це виходить близько 24 гривні за один квадратний метр. І це при тому, що його середня ринкова ціна на час укладання договору становила 100-200 гривень! Причиною, чому ТзОВ «Лігос» отримує занижену орендну ставку, найімовірніше, стає саме намір продавати товари від вітчизняного виробника. Та чи збиралися його власники насправді це робити?

Догові оренди – сторінка з розміром орендної плати

 

Далі – цікавіше! 9 вересня 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Олега Гончарука на посаду Голови Івано-Франківської державної адміністрації. Відповідно до Закону «Про засади запобігання і протидії корупції» ця посада є несумісною з приватною підприємницькою діяльністю. В своїх інтерв’ю для інформаційних порталів «Курс» і «Фіртка» пан Олег дійсно запевняв, що тепер, після очолення ним посту Голови, до ТзОВ «Лігос» ні він, ні його сім’я більше не має жодного відношення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Скрін з Курсу і Фіртки

Проте, якщо це дійсно так, то чому в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців кінцевими власниками підприємства значяться Гончарук Роман Дмитрович (батько Олега Романовича) та Гончарук Валентина Олегівна (його донька)? Відношення до родини Гончаруків не має лише керівник цього підприємства – Матвєєва Лілія Володимирівна. Але вона є особою, що «призначається до органу управління». Виходить, що бізнес хоч і перестав бути зареєстрований на Олега Гончарука, та залишився під повним впливом його родини. Зручно, правда ж?

Витяг з ЄРД

З податковою декларацією пана Гончарука за 2014 рік можна ознайомитися тут

А потім було друге  пленарне  засідання 52-ї сесії Івано-Франківської міської ради, на якому розглянули питання “Про затвердження Програми приватизації комунального майна територіальної громади міста Івано-Франківська на 2015-2017 роки”. Зі її результатами, 24 лютого 2015 року до затвердженого переліку об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації шляхом викупу, було внесене приміщення на Мазепи, 89.

Газета з переліком об’єктів під приватизацію

 

А вже в середині літа цього ж року на сайті OLX з’явилося оголошення про його продаж. Призначена ціна 100 тис. доларів. Було здійснено дзвінок за вказаним номером, з метою ознайомитися з деталями. В телефонній розмові продавець, розповідаючи про стан і умови,  прямо сказав, що «ми не планували нічого робити в тому приміщені». Більше того, він зазначає, що приміщення було приватизоване з метою продажу.

Ця інформація викликала зацікавлення. Було зроблено запит про надання інформації стосовно купівлі приміщення на Мазепи, 89.

Запит з датою

Було отримано офіційну відповідь з копією договору купівлі-продажу між Фондом власності територіальної громади міста Івано-Франківська та ТзОВ «Лігос». І уявіть – запит було зроблено 5.08.15, а договір укладено 4.08.15, за день до офіційного запиту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Договору купівлі-продажу - перша і остання сторінка

Згодом дане оголошення з сайту OLX зникло, але вже через деякий час з’явилося знову. Правда тепер приміщення пропонували за 85 тис. доларів.

Згідно Договору куплі-продажу, вартість 112,8 кв. метрів у центрі міста становить 819 600 грн. Тобто приміщення було викуплене за смішну ціну - близько 320 доларів за 1 кв. м. згідно поточного курсу на той час. 

На сайт ж оголошень його пропонували влітку за ціною 85 тис. доларів, тобто майже 754 доларів за 1 кв. м. Після нескладних математичних підрахунків дізнаємося, що чистий «прибуток» цієї оборудки становив близько 48 тис. доларів! При цьому ТзОВ «Лігос» явно зволікали з укладанням договору купівлі-продажу. Причина цього – бажання розрахуватися з Державою грошима покупця, що заплатить зазначену суму.

Що ж виходить? Приміщення викуплене, ТзОВ «Лігос» отримало величезний «прибуток», а всю оборудку «провернули» згідно закону! От так Голова Івано-Франківської ОДА розвиває власний бізнес та захищає особисті інтереси. Чи не є це черговим яскравим прикладом, що закони для всіх різні? Бо чи зумів би таке провернути звичайний підприємець без доступу до депутатського мандату? Ось слушне запитання…