Працівники комунальних підприємств м. Києва привласнили 60 млн. гривен через тендери

Фото provce.ck.ua

Працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) у місті Києві Національної поліції викрили злочинну схему розкрадання коштів посадовими особами комунальної корпорації та комерційних структур. Вищевказані кошти зловмисники перевили у готівку через фіктивні підприємства та привласнили.

Працівники УЗЕ встановили, що з метою власного збагачення посадовці корпорації та керівники товариств організували злочинну схему привласнення та розтрати бюджетних коштів.

Так, протягом 2015 року службові особи комунальної організації надавали суб'єктам господарювання  перевагу під час проведення тендерних торгів та укладали з ними угоди на виконання будівельно-ремонтних робіт, а також закупівлю спеціальної техніки за завищеними цінами. На виконання цих робіт та закупівлю техніки виділялись бюджетні кошти.

Різниця між завищеною та фактичною вартістю робіт, товарів та послуг становила майже 60 мільйонів гривень, які були переведені у готівку за допомогою фіктивних підприємств та привласнені службовими особами комунальної корпорації та комерційними структурами.

За зібраними матеріалами Управління захисту економіки в місті Києві Національної поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

За дане кримінальне правопорушення передбачене покарання у вигляді ув'язнення  на строк від 7-ми до 12-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.

Триває досудове розслідування.

Прес-центр Департаменту захисту економіки Національної поліції України