СБУ викрила одного з керівників Служби в Житомирській області на "кришуванні" незаконного видобутку бурштину

Служба безпеки України викрила протиправну діяльність організованого злочинного угрупування, яке займалося незаконним видобутком бурштину в Житомирській та Рівненській областях.

Серед організаторів злочинної діяльності був один з керівників Управління СБ України у Житомирській області. Через свої корупційні зв’язки у державних і правоохоронних органах Житомирщини та Рівненщини спецслужбовець забезпечував «дах» членам угруповання.

Крім того, він фактично був основною ланкою корупційної схеми прикриття незаконного добування, транспортування та контрабанди «сонячного каміню».

Співробітники СБ України задокументували багатоланцюговиймеханізм передачі грошей від безпосередніх видобувачів бурштину до найвпливовіших представників органів влади. Також під час обшуків правоохоронці вилучили значну кількість бурштину, виробів з нього та обладнання для видобутку.

На підставі матеріалів Управління внутрішньої безпеки СБ України відкрито кримінальне провадження за ст. 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України.

Зловмиснику повідомлено про підозру. Матеріали передано до Генеральної прокуратури України.

 

Прес-центр СБ України