За кошти столичного бюджету незаконно вивозять ґрунт

Сума зловживань 864 000 ₴

КП по утриманню зелених насаджень у Києва протягом 2015 року було проведено ряд тендерних закупівель ґрунту рослинного. В більшості випадків учасниками та переможцями таких торгів були ті самі підприємства.

uploads/content/269/source/-218.jpg

Комунальними підприємствами по утриманню зелених насаджень у відповідних районах м. Києва протягом 2015 року було проведено ряд тендерних закупівель ґрунту рослинного за рахунок коштів місцевого бюджету. В більшості випадків учасниками таких торгів були ФОП Мамонтова Антоніна Борисівна і ФОП Мельник Анатолій Миколайович. 

Суть справи

Внаслідок дослідження процедури закупівлі за предметом «Мінерали для хімічної промисловості чи виробництва добрив: грунт рослинний – 4000 м3», (оголошення про проведення № 170866 у ВДЗ від 29.07.2015 № 3 (29.07.2015) проведеної КП по утриманню зелених насаджень Голосіївського району м. Києва встановлено, що відповідно до протоколу розкриття від 14.09.2015 б/н на участь у процедурі закупівлі подали пропозиції 2 Учасника конкурсних торгів:

  ФОП Мамонтова Антоніна Борисівна з ціною пропозиції –  912 000,00 грн.    

ФОП Мельник Анатолій Миколайович з ціною пропозиції – 864 000,00 грн. 

 

Протоколом оцінки конкурсних пропозицій від 14.09.2015 б/н, пропозицію ФОП Мельник Анатолій Миколайович визнано найбільш економічно вигідною.

За результатами закупівлі між Замовником та ФОП Мельник Анатолій Миколайович укладено договір від 07.10.2015 № 140 на суму 864 000,00 грн.

У «Свідомих» виникла підозра щодо взаємоузгоджених дій між цими двома ФОП  і питання щодо того, звідки дані ФОП беруть грунт в таких кількостях і чи відповідають технічні характеристики грунту тим, які вимагає замовник.

З цими фактами 29.10.2015 «Свідомі» звернулися до ДФІ в м. Києві, внаслідок чого отримали відповідь, що вказаними учасниками у складі пропозицій на підтвердження вимог п.6.1.1. розділу 3 документації конкурсних торгів подано договір оренди землі від 24.03.2005 № 11, укладений між Бориспільською районною державною адміністрацією та ТОВ «Агроторфсервіс», в особі директора Мамонтової А. Б.

  • Згідно п. 2 договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 19,0204 гектарів боліт.
  • Земельна ділянка передається в оренду для риборозведення. Цільове призначення земельної ділянки – землі водного фонду для риборозведення, відповідно до п. 11 та п. 12 договору.

 

 

 

Пунктом 21 договору, відповідно до класифікатора обмежень прав власності на землю та використання земельної ділянки встановлено такі види обмежень:

  • екологічні обмеження;
  • дотримання вимог екологічного зонування.

Відповідно до ч. 2 ст. 168 Земельного кодексу України, власники земельних ділянок та землекористувачі не мають права здійснювати зняття та перенесення грунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

При здійсненні діяльності, пов’язаної з порушенням поверхневого шару грунту, власники земельних ділянок та землекористувачі повинні здійснювати зняття, складування, зберігання поверхневого шару грунту та нанесення його на ділянку, з якої він був знятий (рекультивація), або на іншу земельну ділянку для підвищення її продуктивності та інших якостей, що передбачено ч. 3 ст. 168 Земельного кодексу України.

Документів, що підтверджують наявність передбачених законодавством дозволів на зняття, перенесення та реалізацію поверхневого шару грунту земель водного фонду у складі пропозиції учасниками не надано.

Учасником ФОП Мельник Анатолієм Миколайовичем не підтверджено взаємовідносини з ТОВ «Агроторфсервіс».

 

Таким чином в порушення вимог ч. 1 ст. 29 Закону України «Про здійснення державних закупівель» Замовником не відхилено пропозицію учасника ФОП Мельник Анатолія Миколайовича як таку, що не відповідає вимогам документації конкурсних торгів.

Вказане порушення призвело до порушення вимог ч. 1 ст. 30 Закону України «Про здійснення державних закупівель» відповідно до якої Замовник відміняє торги у разі допущення до оцінки менше ніж двох пропозицій учасників.

Слід також звернути увагу, що відповідно інформації розміщеної на сайті МЮУ (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch) керівником і підписантом ТОВ «Агроторфсервіс» є Мельник Анатолій Миколайович, він одночасно є і одним з трьох співзасновників даного товариства (адреса реєстрації керівника товариства Мельник А.М. і ФОПа Мельник А.М. зазначена одна і та ж).

ЮРИДИЧНА ЧАСТИНА СПРАВИ:

ЗВЕРНУЛИСЯ до Держфінінспекції м. Києва;

ЗВЕРНУЛИСЯ до Правоохоронних органів м. Києва.