Печеніги

 

Печеніги: вкрадене узбережжя

 

Проект розслідувань, який хоче привернути увагу до корупції в процесі приватизації баз відпочинку та при виділенні земельних ділянок.

 

Водосховище Печеніги є добре відомою зоною відпочинку в Харківській області, яка розташована майже на кордоні з Росією. Більшість жителів працюють в рекреаційній інфраструктурі, яка активно і незаконно приватизовувались в останні десятиліття. Земельні ділянки, розташовані на береговій смузі були продані, вирубувалися ділянки під будівництво в соснових лісах, а доступ до пляжів - заблокований. Жителі Харкова та області, які звикли проводити відпустку та вихідні дні на водосховищі протягом багатьох десятиліть, в даний час мають обмежений доступ. Таким чином, бачачи постійні приклади корупції та живлячись російською пропагандою, місцеві жителі скептично ставляться до демократичних цінностей і реформ, які Україна намагається здійснити після Революції Гідності. Тому в цьому проекті буде зроблена спроба показати жителям, що позитивні зміни можуть відбуваються й на регіональному рівні.

 
Метою проекту є привернути увагу до корупції в процесі приватизації рекреаційних об'єктів та при виділенні земельних ділянок на узбережжі  водосховища Печеніги (Харківська область).
 

Завдання: 

  • Визначити бенефіціарів та розслідувати законність придбання об'єктів відпочинку та будівництва розкішних будинків, розташованих на береговій лінії водосховища Печеніги;
  • Візуалізувати резльтати розслідувань у вигляді інтерактивного медіа-проекту;
  • Спробувати повернути у власність держави чи місцевих громад 3 об’єкти.

 

Реалізується Міжнародним центром перспективних досліджень та Харківським антикорупційним центром при підтримці Freedom House Ukraine.

Координатор проекту: Наталія Шило
Розслідування: Наталія Шило та Артем Бабак

Юрист: Володимир Рисенко (Харківський антикорупційний центр)