Розслідування автору порталу стало підґрунтям НАБУ для перевірок дій Військової прокуратури

фото ipress.ua

В березні 2016 року на нашому порталі було опубліковано розслідування Володимира Рисенко, юриста з Харківського антикорупційного центру, про то, як Україна закупила вугілля в "міністра вугілля ДНР"

Тоді ж у березні представиники порталу разом з Володимиром Рисенко подали заяву до НАБУ про вчинення кримінального правопорушення посадовими особами Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.

Спочатку, НАБУ не бажало перевіряти дані цього розслідування. Володимиру Рисенко довелося навіть подавати до суду на НАБУ, коли вони хотіли передати справу на перевірку до ГПУ. 

26 квітня 2016 року ухвалою Солом’янського районного суду скарга від ХАЦ була задоволена, а бездіяльність НАБУ була визнана протиправною. НАБУ було зобов’язано внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування за заявою. 

В червні 2016 Володимир Рисенко через відкритий конкурс потрапив до Ради громадського контролю при НАБУ.

Тільки 18.07.2016 ХАЦ отримав офіційну відповідь НАБУ про те, що заява внесена до ЄРДР за номером 52016000000000151 і за нею розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.364 КК України. 

Нарешті, 12 вересня з ухвал Солом’янського районного суду м. Києва, про що повідомили "Наші гроши", стало відомо, що НАБУ проводить розслідування за кримінальним провадженням про зловживання службовим становищем посадовцями Військової прокуратури в інтересах ПАТ «Донбасенерго» при знятті арешту з 18 тис тон вугілля.

Антикорупційний портал громадських розслідувань і надалі буде відслідковувати ход цієї справи та повідомляти про неї.