Закритий клуб, або улюблені архітектори Кернеса

Сума зловживань 10 000 000 ₴

Головний архитектор Харкова Сергій Чечельницький та фірми, що афілійовані з ним, отримали з 2010 по 2016 рік понад 10 млн. грн. бюджетних коштів на розробку архітектурних проектів для Харкова.

uploads/content/315/source/-299.jpg

Фото mediaport.ua

Архітектура – це не тільки бароко та готика, модерн й конструктивізм, але й прибутковий бізнес, особливо коли ти монополізував надання послуг в одному з найбільших міст України.

Вже десять років посаду головного архітектора Харкова займає Сергій Чечельницький, якому вдалося покращити стан не тільки «рідної» фірми, але й власного оточення та членів родини.

На посаду у мерію він прийшов після перемоги Михайла Добкіна на виборах міського голови. За даними з його біографії, архітектор прийшов до міськради з компанії «Ароф». Але виявилося, що ставши держслужбовцем, Чечельницький не повністю покинув фірму, а залишився у засновниках. А робота у мерії дозволила цьому забезпечити підприємства замовленнями.

 Сергій Чечельницький

За даними лише «Вісника державних закупівель», з 2008 по 2016 рік фірма «Ароф» виграла тендерів у мерії на суму 8,2 млн. грн., у тому числі у безпосередньо у Департамента містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради, в якому трудиться Чечельницький.

Ця фірма проектувала такі значні для міста об’єкти, як дорога скрізь Лісопарк, частину реконстуркції парку Горького, проспекту Гагаріна тощо. 

У березні 2009 року головний архітектор Харкова покинув склад засновників цього підприємства, але його близьке оточення там залишилося.

Так, серед засновників перебувала донька архітектора – Катерина Чечельницька. Зараз ж єдиним засновником є Майа Поліванова. Директором підприємства вказана Тетяна Поліванова.

Остання у соціальних мережах постить досить дружні фотографії з спільного відпочинку з головним архітектором міста у Африці та Індії.

Тетяна Поліванова та  Сергій Чечельницький

 

Ще одна близька до Чечельницького людина – його брат Павло, який також архітектор. Саме він за його проектами будуються багаточисленні церкви УПЦ МП, який масово з’являються у Харкові за часів головного архітектора Чечельницького. Серед найбільш одіозних рішень – будівництво церкви Святих Дружин-Мироносиць за символом міста – Дзеркальним Струменем, проти якого виступали члени територіальної громади.

Ще однією одіозною роботою брата чиновника став проект каплиці на Меморіалі Слави, місці масового захоронення радянських солдат, загиблих під час звільнення міста від німецько-фашистських військ. Дійшло до того, що архітектор, порушивши всі канони будівництва православних святинь, запланував на каплиці  поруч п'ятиконечну зірку та восьмиконечний православний хрест, чого не було ніколи раніше на релігійних спорудах у місцях масових захоронень. Такому модерну здивувалися навіть у єпархії.

Фото kh.depo.ua

Каплиця на Меморіалі Слави

Але варто повернутися до фінансів та «фарту» приватних архітекторів з фірми «Ароф», адже вони отримували гроші не тільки завдяки перемогам у тендерах.

Після запуску роботи порталу публічних коштів «Є-Дата» у вересні 2015 року, виявилося, що «Ароф» отримує значні кошти від мерії за проекти прямими договорами. Так, у вересні-грудні 2015 року фірма отримала майже 4 млн. грн. Не зупинялися платежі цього року, коли також «Ароф» отримала 4 млн. грн.

Крім того, цікавим є той факт, що така злагоджена робота архітектора з мерії й проектантів, дозволяє починати будувати об’єкти без проектів, які замовляють після того, як розпочалося будівництво.

Наприклад, «Харківський антикорупційний центр» повідомляв про те, що СКП «Харківзеленбуд» 19 вересня уклало угоду з ТОВ «Ароф» на проектну документацію на реконструкцію рекреаційної зони саду ім. Т.Г. Шевченка по вул. Сумській, 35 вартістю 1,09 млн. грн.

Але ж самі роботи розпочалися раніше – ще у липні.

Взагалі проектні роботи по саду ім. Шевченко та зоопарку стануть «золотими» для «Ароф» та їх покровителів.

Вони навіть для цього завели  нову «прокладку», яка сходу отримала майже 3 млн. грн. від міськради. У грудні комунальна організація «Харківський зоологічний парк» 8 грудня уклало дві угоди з ТОВ «Сіті-дизайн» щодо розробки проектів для реконструкції зоопарку на загальну суму 2.92 млн. грн.

Виявилося, що створене 7 жовтня 2016 року. Засновником цього підприємства є Любов Тетельбаум. А директором вказана Олена Головачова. Остання є співробітницею фірми «Ароф».

Більше того, ТОВ «Сіті-Дизайн» знаходиться за тією ж адресою, що й «Ароф» й використовує їх телефон 380577632905.

А донька Тетяни Тетельбаум – Євгенія – вказана, як родичка засновниці ТОВ «Ароф» Майї Поліванової.

Ось так для оточення Чечельницького вже однієї фірми не вистачає. Щоб обробляти отримані від мерії кошти. Закритий клуб продовжує генерувати прибуток для головного архітектора міста, а громадяни залишилися без здорової конкуренції і можливостей для розвитку, адже чужі люди у цей клуб не потраплять.

Отже можливо сказати, що Чечельницький та його оточення з 2010 року отримали від міської влади понад 10 млн. грн. та будуть продовжувати отримувати кошти й наступного року.

 

 

РОЗСЛІДУВАННЯ БУЛО ПІДГОТОВЛЕНО В РАМКАХ ПРОЕКТУ «МІСЦЕВИЙ ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ В БОРОТЬБІ ПРОТИ КОРУПЦІЇ», ЯКИЙ РЕАЛІЗУЄТЬСЯ ЗА ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ФІНСЬКОГО ФОНДУ МІСЦЕВОГО СПІВРОБІТНИЦТВА.